Historia firmy

31.10.1991 – założenie firmy z siedzibą w Gliwicach przy ul Tarnogórskiej
Działalność – to produkcja otulin termoizolacyjnych z pianki polietylenowej w oparciu o licencje niemieckiej firmy HT Troplast AG.
Polting S.A. jako pierwszy producent tego typu izolacji w Polsce stworzył  siec sprzedaży obejmującej całą Polskę.
Jako wyłączny przedstawicielem koncernu HT Troplast AG w Polsce i zapoczątkowaliśmy wdrażanie spienionego polietylenu w różnych dziedzinach przemysłu.

20.01.1994 – przekazanie  działalności związanej z pianka polietylenową do nowo stworzonej firmy Polting Sport a od 2000 roku Polting Foam Sp. z o. o. (www.foam.polting.com.pl)

1994 – po przyjęciu propozycji koncernu HT Troplast AG do reprezentowania go w Polsce w dziedzinach pokryć dachowych z foli PCV Trocal i wykładzin
dywanowych Mipolam rozpoczęcie działalności handlowej.

1995 – oficjalny przedstawiciel materiałów Trocal i Mipolam w Polsce, sprzedaż w.w materiałów, budowanie sieci firm wykonawczych i propagacja tych w owych czasach bardzo nowoczesnych technologii. W tym czasie tworzymy nasze oddziały w Gdańsku, Warszawie i Poznaniu.

1997- Polting wygrywa kontrakt na budowę dachów na obiekcie fabryki Samochodów GM Opel w Gliwicach – ok.80.000,00 m2, co stało się fundamentem początkującym prawdziwa działalność wykonawcza naszej firmy.
W tym również roku  Polting wygrywa batalie o przedstawicielstwo nowego koncernu powstałego z polaczenia się firm HT Troplast AG i Sika AG ze Szwajcarii o nazwie Sika-Trocal. Do końca trwania firmy Sika-Trocal GmbH jesteśmy jej autoryzowanym przedstawicielem na teren Polski.

Od  2001 roku, POLTING S.A. rozszerza swój asortyment i staje się dystrybutorem i autoryzowanym wykonawcą najbardziej znaczących firm w Polsce takich jak:  FDT Technologie Dachów Płaskich sp. z o.o., SIKA POLAND sp. z o.o., ROCKWOOL sp. z o.o., KINGSPAN INSULATION sp.zo.o.,  ARCELOR MITTAL POLAND S.A. (dawne FLORPROFILE).